Про Бучу

Географія

Місто Буча розташована в Київській області за 25 км на захід від Києва в лісовій зоні.
Межує з містом Ірпінь, селищами Ворзель, Гостомель, селами Михайлівка-Рубежівка, Блиставиця. Місто лежить між невеликими річками Бучею та Рокачем — лівими притоками річки Ірпінь.
1 січня 2007 року Буча отримала статус міста, відкрито відділ освіти, проведено капітальний ремонт ЗОШ № 4, започатковано проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю «Прем’єра пісні».
2008 — проведено капітальний ремонт ЗОШ № 3, відкрито торговельний комплекс «Буча-Пасаж», започатковане традиційне свято «Освітянські обрії».
2009 — відкрито дитячий садочок «Капітошка», капітально відремонтовано дитячі садочки «Козачок» та «Сонячний», відкрито стадіон «Меліоратор», у святі першого дзвоника взяв участь Президент України Віктор Ющенко, встановлено скульптури з пісковика у скверах міста, відкрите кафе «Казка».
У 2011 було відкрито Бучанський міський парк – найкращий в Київській області. Кожен рік парк розширюється і на даний момент займає площу більше 52 гектарів.
2014 року міський голова Бучі Київської області Анатолій Федорук посів друге місце у «Рейтингу міських голів». При цьому було відмічено високі показники Бучі за рівнем комфортності життя, народжуваності, спорудженню міських парків відпочинку, екології та низький рівень смертності, захворювань на туберкульоз та онкологічні хвороби.
2016 — відкрито набережну у Бучанському міському парку.
грудень 2017 — відкрито дитячий садочок “Перлинка”.
2018 — відкрито станцію очищення та знезалізення води.

Плани розвитку

В Бучі планується:

  • будівництво тунелю під залізничним переїздом
  • відкриття центрального парку відпочинку по вул. Лісовій
  • відкриття зони відпочинку в районі мікрорайону Склозаводського на водоймі з будівництвом та облаштуванням набережної
  • зведення гімназії на 600 учнів в кварталі на розі вулиці Нове Шосе і бульвару Богдана Хмельницькогоч
  • будівництво бібліотеки
  • будівництво храму Андрія Первозваного

Транспортне сполучення

Від Києва до Бучі можна дістатись двома трасами: Житомирською і Варшавською, поїздка до Києва займає близько 20 хвилин. Також присутнє залізнодорожне сполучення зі станцією Святошин у Києві.